Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

DEVLET TİYATROLARININ "EVLENDİRME " ADLI TİYATRO GÖSTERİMİ

               Erzurum Devlet Tiyatrosu tarafından "Evlendirme" adlı tiyatro İlimiz Kültür ve Kongre Merkezinde sahne aldı. Barış Bölükbaşı'nın yazdığı ve Mustafa Mutlu'nun yönettiği oyunda  " Zengin bir beyzadenin evlenmek için kız aradığını duyan, Kavuklu ile Pişekar kızlarını bu zengin beyzadeye vermek için planlar kurarlar. Ama işler istedikleri gibi gitmez. Olay birbirine karışarak içinden çıkılmaz bir hal alır.
               Oyunu Ağrı Vali Yardımcısı Sayın Yakup ÖMEROĞLU, Eleşkirt İlçe Kaymakamı Sayın Gülhani Ozan SARI,  Taşlıçay Kaymakamı Sayın Enver ÖZDERİN  ile İl Kültür ve Turiz Müdürü Sayın Ebumuhsin BULUT ve salonu dolduran Ağrılı sanatseverlerle birlikte izlediler.

               2 perde ve 1 saat 30 dakşka süren oyun sonunda İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayım Ebumuhsin BULUT oyuncuları tebrik ederek çiçek takdim etti.

DSC_0241.JPG
DSC_0247.JPG
DSC_0285.JPG
IMG_3410.JPG
IMG_3411.JPG

Erzurum Devlet Tiyatrosu tarafından "Evlendirme" adlı tiyatro İlimiz Kültür ve Kongre Merkezinde sahne aldı. Barış Bölükbaşı'nın yazdığı ve Mustafa Mutlu'nun yönettiği oyunda "Zengin bir beyzadenin evlenmek için kız aradığını duyan, Kavuklu ile Pişekar kızlarını bu zengin beyzadeye vermek için planlar kurarlar. Ama işler istedikleri gibi gitmez. Olaylar birbirine karışarak içinden çıkılmaz bir hal alır."
 2 perde ve 1 saat 30 dakşka süren oyun sonunda İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayım Ebumuhsin BULUT oyuncuları tebrik ederek çiçek takdim etti.